Dikişsiz implant

implant adana

Dikişsiz implant

Dişsizliğin en modern tedavisi implant kullanımı ile mümkün olmaktadır. Tek diş eksikliği, çoklu diş eksiklikleri ya da tüm dişsiz ağızlarda farklı tedavi seçenekleri için altyapı olarak implantlar kullanılmaktadır. Hasta açısından konforlu sayılabilecek bir minör cerrahi işlem ile çene kemiği içerisine yerleştirilen implantların iyileşme süreci de diğer birçok cerrahi işleme göre daha rahat geçmektedir.

İmplant ameliyatı sonrasında az miktarda şişlik, sıklıkla karşılaşılan bir komlikasyondur. Bunun yanında, ağrı kesici ilaçlarla kontrol edilebilen, hafif düzeyde ağrı da görülebilmektedir. Bu, nisbeten konforlu iyileşme sürecini daha da rahat hâle getirmek için dikişsiz implant ameliyatı yapılabilmektedir. Operasyon öncesinde hastadan alınan tomografi, panoramik radyografi, ağız ölçüsü ve çene modeline sadık kalınarak ve dijital ya da analog olarak hazırlanan cerrahi stentlerin kullanmı ile, ağızda hiç kesi yapmadan ve dikiş atılmasına gerek olmadan implantları yerleştirmek ve operasyonu olabilecek en az travmatik şekilde tamamlamak mümkün olabilmektedir.  Detaylı kemik düzeltmeleri ve benzeri ileri cerrahi işlemlere ihtiyaç duyulmayacak vakalarda uygulanabilen bu cerrahi yöntem ile operasyon sonrası ağrı ve şişlik minimal düzeyde kalmaktadır.

İlerleyen teknoloji ve yeni cerrahi teknikler sayesinde diş hekimliği ve çene cerrahisi hastalarına ideal tedavi seçeneklerini sunabilmekten dolayı mutluluk duymaktayız.

social position

Bu yazıyı paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir