İmplantın fiyatı nedir?

adana implant fiyatları

İmplantın fiyatı nedir?

Sosyal hayatımızda yakınlarımız sıklıkla implantın fiyatını sorarlar. Bu soruya herhangi bir sohbet sırasında doğru cevap verebilmek oldukça zordur. Bu soruyu cevaplamak için öncelikle implantın fiyatının hangi unsurlara bakarak belirlenebileceğinden bahsetmemiz  gerekiyor.

İmplant, çene kemiği içerisine cerrahi olarak yerleştirilen biyouyumlu bir araçtır. Çene kemiğinin implanta uygun olup olmadığı değerlendirilir; bazı durumlarda ilk önce kemik düzeltme ameliyatı yapılması ve sonraki aşamada implant yapılabilmesi mümkündür. Bu durumda kemik düzeltme sırasında kullanılacak diğer malzemeler (kemik grefti, bariyer membran vb.) de ek bir maliyet oluşturur.

Eksik diş bölgesinin ihtiyaç duyduğu implant sayısına göre maliyet değişecektir. Bazı durumlarda daha az bazı durumlarda ise daha çok sayıda implant yerleştirilmesi gerekebilmektedir.

Ayrıca estetik yani ön bölgeye yapılacak implant tedavisinde, dişeti ve dudak düzeltme işlemlerinin de gerekebileceğini bilmek gerekiyor.

Bunun dışında, implantın üzerine yapılacak kaplama, köprü ya da hareketli protezin estetik ve dayanıklılık ihtiyaçlarına göre uygulanacak tedavinin şekli ve maliyeti değişmektedir.

İmplantlar da, tıpkı arabalar gibi, farklı ülkelerde farklı kalite standartları ile üretilmişlerdir. Bu durumda hepsinin fiyatı farklı farklıdır.

Tüm bu değerlendirmeleri, sizin sağlığınız için, ideal şekilde yapacak ve tedaviyi de planlanan şekilde uygulayabilecek bir diş hekiminin hastasını muayene etmeden tedaviye dair fiyat  belirlemesi olanaksızdır. Zaten hekimin muayene etmediği hastaya ücretten bahsetmesi etik de değildir.

social position

Bu yazıyı paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir