DİŞ BEYAZLATMA

Diş Beyazlatma işlemi, dişlerin doğal renklerinin estetiği bozacak ölçüde koyu ya da fazla sarı olduğu durumda uygulanması gereken bir tedavidir.

Dişler, tüketilen gıdaların ya da tütün ürünlerinin etkisi ile zaman içerisinde renklenir, olduğundan daha koyu renkli ya da sarımsı tonlara bürünürler. Burada 2 ayrı renklenmeden söz etmek gerekir; 1.dişlerin üzerinde leke birikmesi ve 2.dişlerin kendi doğal renklerinin koyulaşması.

Dişer üzerine çökelmiş sıvı gıda lekeleri (kahve ve çay) ile sigara lekeleri dişlerin kirlenmiş olduğunu düşündürür. Diş temizliği yapılarak bu renkli lekeleri dişler üzerinden çıkartmak mümkündür, bu işlem  muayenehane şartlarında 20 dakika içerisinde tamamlanır.

Temizlik işlemi sonrasında dişlerin kendi renk ve tonları ortaya çıkar. Bu aşamada diş rengini belirleyerek doğal diş tonlarından ne kadar daha koyu ve ne kadar daha sarı oldukları anlaşılır. Beyazşatma işleminin gerekli olduğu düşünülüyorsa, uygulanacak beyazlatma tedavisi sonrasında “daha beyaz” dişlere sahip olunmaktadır. İstenen beyazlık miktarına göre ve ilk rengin koyuluğuna göre 1’den fazla beyazlatma seansı da yapılabilmektedir.

Beyazlatma işlemi sonrası kalıcılık sıklıkla merak edilen bir konudur; çay/kahve başta olmak üzere renkli içeceklerin tütetim sıklığı, sigara kullanımı, tükürüğün kişiye özel yapısı nedeniyle farklılıklar gösterse de senede 1 defa yapılan beyazlatma işlemi çoğu bireyde yeterli olamaktadır.

Muayenehane şartlarında, 35 dakika süren beyazlatma işlemi konforlu ve ağrısız bir tedavi yöntemidir. Doğal dişlere hiçbir yan etkisi olmayan bu tedaviyi muayenehanemde sıklıkla uygulamaktayım.

diş beyazlatma adana