Diş temizliğini neden yaptırmalıyız?

adana diş temizleme fiyatı

Diş temizliğini neden yaptırmalıyız?

Tükürük bezlerimizin içeriğindeki mineraller diş yüzeylerindeki yemek artığı ve bakteri plağı üzerinde birikmektedirler. Bu birikim ile ağızdaki bakteriler dişler üzerinde kalıcı olan, diş taşı (tartar) olarak yerleşmiş olurlar. Diş taşı içerisinde yer bulmuş bu bakterilerin yaydığı toksinler dişeti hastalıklarına sebep olular. Bu durum, önce dişeti kanaması ve ilerleyen zaman içerisinde dişeti çekilmesine sebep olur.

Dişeti kanamasını durdurmak, dişeti çekilmesini ve dolayısıyla dişlerin zaman içinde sallanmaya başlayıp dökülmesini engellemek için düzenli aralıklarla diş hekimi kontrolü ve gerekli durumlarda diş temizliği (detertraj) yapılması önerilir.


adana diş temizleme fiyatı

Ağız kokusunu önlemeye katkısı var mıdır?

Dişleri düzenli olarak temizletmek ağız kokusunu büyük ölçüde azaltacaktır.

Peki estetiğe katkısı?

Beyaz ve parlak dişlere sahip olmak ve sert-sıkı pembe dişetleri ile sağlıklı, temiz ve estetik bir gülüş sahibi olmak isteyen hastalarıma ilk uyguladığım tedavi diş taşı temizliğidir. Dişetleri sağlıklı duruma geldiğinde, ihtiyaç kalırsa diğer estetik müdahalelerde bulunulabilir. Sağlıklı dişetleri olmadan ağız estetiği sağlamak mümkün değildir, yani 1. koşul dişeti estetiğidir.

Diş taşı temizliği dişe zarar verir mi?

Hayır. Diş yüzeyinden sağlıklı dokuyu kaldırmaya yönelik bir işlem değildir. Doğru cihazlar ile ve uygun teknikle uygulandığında dişe zarar vermez.

Yılda kaç defa dişler temizletilmelidir?

Bireyin diştaşı oluşumu hızına bağlı olarak yılda 1 ila 4 kez uygulanması gerekmektedir.

Ağrılı bir işlem midir?

Lokal anestezi altında uygulanan, hatta bazı durumlarda anestezi ihtiyacı dahi olmayan, hastalar tarafından konforlu sayılabilecek işlemlerden birisidir. Diş taşı temizliği, ortalama olarak 30 dakika zaman alır.

Masraflı bir işlem midir?

Hayır. Dişler ve dişetlerinin sağlığını korumaya yönelik koruyucu işlemlerin uygulanması, uzun dönemde tedavi masraflarınızı önemli ölçüde azaltacaktır.

social position

Bu yazıyı paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir