İğne korkusuna son!

dişçi korkusu

İğne korkusuna son!

İğne fobisi, dünyada en sık rastlanan korku türlerinden birisidir. Diş hekimi koltuğunun korkutucu görünmesinin temel sebebi, ağrılı işlemleri ya da ağrılı bir enjeksiyon tecrübesini çağrıştırmasıdır. Modern diş hekimliği ekipmanlarının kullanımı ile günümüzde diş tedavisi sırasındaki ağrılı tecrübeler son bulmuştur.

İğnesiz lokal anestezi uygulaması ile batma ya da yanma hissi olmadan, yani iğnenin verdiği rahatsızlığı ortadan kaldırarak dişleri uyuşturmak mümkündür. Bunun için ucunda iğne bulunmayan özel bir cihaz kullanılmaktadır. Bu cihaz ilk olarak kendi kendisine ilaç enjeksiyonu apması gereken hastaların evde kullanabilmesi için tasarlanmış ve sonradan diş hekimliğinin de kullanımına uygun şekilde düzenlenmiştir.

İğnesiz enjektörün çalışma mekanizması ilacı basınçlı şekilde doku içerisine göndermek şeklindedir. Bu sayede, hasta herhangi bir ağrı hissetmeden lokal anestezik ilaç gerekli bölgeye gönderilmiş olur. Uyuşukluk hissinin başlaması için 15 ila 20 saniye gibi kısa bir zamana ihtiyaç duyulmaktadır. Sonrasında tamamen ağrısız ve gayet konforlu şekilde diş tedavisi yaptırabilirsiniz.

 

 

Dişlerini uyuşturmak için iğnesiz enjektör kullandığım iki hastamın bu yeni yöntem ile ilk defa karşılaştığı videolarını izleyebilirsiniz:

social position

Bu yazıyı paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir